Biedrības nams saņēmis vērtīgu mākslinieka Aivara Kleina dāvinājumu

2016. gada novembrī Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta retrospektīva izstāde, kurā ir eksponēti darbi no ilggadējā Liepājas plenēra “Pilsēta un jūra”. Izstādes atklāšana iesākās ar patīkamu pārsteigumu - mākslinieks Aivars Kleins no ģimenes privātās kolekcijas Liepājas Latviešu biedrības namam pasniedza nozīmīgu dāvinājumu – 1996. gadā tapušo mākslinieka Gunāra Locika gleznu “Pagalms Bāriņu ielā” un Marutas Eisteres 2002. gadā tapušo gleznu “Bijusī Hoijeres viesnīca”, kurās iemūžināts tā sauktais “Pētera I namiņš” Kungu ielas radošajā kvartālā.

“Pētera I namiņš mākslas plenēros ir gleznots vairākkārt – to ir gleznojis arī mākslinieks Juris Ģērmanis, Maruta Eistere un citi”. Arī pats mākslinieks A. Kleins atzīst, ka 2002. gadā šo vietu ir iemūžinājis un uzskata, ka tad, kad cilvēki glezno kultūrvēsturisku vietu, tas tādejādi izrāda objektam cieņu un liek vairāk tajā iedziļināties. “Es domāju, ka Gunārs tobrīd izvēlējās iemūžināt tieši Pētera I namiņu, jo šī vieta priekš mākslinieka pašā pilsētas centrā bija pietiekami klusa”.

“Šo namu es izvēlējos uzgleznot, jo viņš ir ievērojams. Mēs, plenēra dalībnieki centāmies atrast un saskatīt pilsētas interesantākās un ievērojamākās vietas. Un tā es šo namu,  šo krustojumu ieraudzīju”, saka G. Lociks, kurš mākslas darbu ir izstrādājis uz audekla ar eļļas krāsām.

Mākslinieks izsaka prieku par rīkotajiem mākslas plenēriem Liepājā, jo tas pievērš uzmanību pilsētas paliekošajām vērtībām – arhitektūrai un videi.