Liepājas Latviešu biedrības nama darbinieki viesojas Hoijeres kundzes viesnīcā

Novembra sākumā Liepājas Latviešu biedrības nama pārstāvji viesojās Hoijeres kundzes viesnīcā, kur tikās ar restauratoriem un būvfirmas "RE&RE" darbiniekiem un iepazinās ar 17. gadsimta koka dzīvojamās ēkas atjaunošanas darbiem. 

Patiess prieks un lepnums par restauratoru ieguldīto darbu, lai atjaunotu pilsētā tik nozīmīgo koka arhitektūras mantojumu. Šis nams, kur kādreiz atradās viesnīca, krogs, dzīvokļi un muzejs, sāk atgūt sākotnējo spozmi un krāsas, kā arī ļauj iztēloties tā greznumu pēc rekonstrukcijas darba beigām, kad šeit tiks iekārtots interjera muzejs un vēsturisku noskaņu krogs.

Ēkas ārējā fasādē un jumts jau ir pabeigti, taču iekšējā apdare, pie kā tagad aktīvi strādā būvnieki un restauratori, prasa vairāk laika. Durvis un logi jau ir ielikti, arī balsinātās sienas ir pabeigtas, turpretim grīdas vēl tikai taps – no Vācijas ir pasūtītas 19. gadsimta flīzes.

Būvdarbus un restaurāciju plānots pabeigt nākamā gada vidū. Tad arī uzsāks visu ekspozīciju iekārtošanu, lai gada beigās durvis vērtu Hoijeres kundzes viesnīca.