Filmas "Ilmārs Blumbergs" izrādīšana

Festivāla "Via Baltica" programmā iekļautas arī četras jaunākā latviešu kino filmas par valsts neatkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem.

Filmu programmu turpināsim ceturtdien, 22. augustā, plkst. 19.00
ar Dzintras Gekas nupat pirmizrādi piedzīvojušo dokumentālo filmu "Ilmārs Blumbergs".

Ilmārs Blumbergs (1943-2016) Latvijas mākslā ir hrestomātiski pierādāms jēdziens, ja analizē viņa radīto scenogrāfijā, plakātu mākslā, glezniecībā un multimedijos. Taču personība – Blumbergs – ir mainīga un netverama matērija, kas visam viņa radītajam piešķir virsvērtību, brīnumainību, intimitāti, ko viņa mākslas un pasaules uztveres izzinātājs pazīst itin kā no aizlaikiem, taču nespēj kataloģizēt, iegrāmatot un, par laimi, arī patērēt.

Režisore un scenārija autore – Dzintra Geka, līdzautore – Gundega Repše, filmu studija “Studija SB”, 56', 2019

"Via Baltica" filmu programmā arī – spēlfilma “Paradīze ‘89” par četru meiteņu vasaras brīvdienām laikā, kad televīzijā sludina ārkārtas stāvokli valstī un notiek ”Baltijas ceļš”, dokumentālā filma par daudzu neatkarības atgūšanas laikam nozīmīgu un populāru dziesmu autoru Mārtiņu Braunu un Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojums – dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”.

Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas. Bet ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam saņemt bezmaksas ieejas kartes Liepājas “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas). Liepājas “Jauniešu māja” ir atvērta katru darbadienu un sestdienās no plkst. 14.00 līdz 20.00.