Filmas "Kamēr tu šo dzīvi spēlē" izrādīšana

Festivāla "Via Baltica" programmā iekļautas arī četras jaunākā latviešu kino filmas par valsts neatkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem.

Filmu programmu atklāsim ceturtdien, 22. augustā, plkst. 17.00 ar Arvīda Krieva dokumentālo filmu "Kamēr tu šo dzīvi spēlē" (2018). Filma vēsta par komponistu Mārtiņu Braunu – spilgtu personību un talantīgu mūziķi, kurš ir absolūts līderis filmu skaita ziņā starp visiem komponistiem, kas rakstījuši mūziku Latvijas filmām, – viņa filmogrāfijā var saskaitīt vairāk nekā 160 nosaukumu.

Mārtiņš Brauns un filmas režisors Arvīds Krievs ir seni kolēģi – jau kopš 70. gadu sākuma. Mārtiņa Brauna pirmā kinomūzika rakstīta A. Krieva dokumentālajām filmām “Pūra lāde” (1974) un “Daba” (1976), vēlāk sekoja arī “Aveņu vīns” (1984), “Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili” un daudzas citas.

Režisors un producents – Arvīds Krievs, operators – Jānis Vingris, filmu studija “Kaupo Filma”, 57'

Tālāk filmu programmā būs spēlfilma Paradīze '89 par četru meiteņu vasaras brīvdienām laikā, kad televīzijā sludina ārkārtas stāvokli valstī un notiek ”Baltijas ceļš”, tikko pabeigtā Dzintras Gekas dokumentālā filma par izcilo latviešu mākslas personību Ilmāru Blumbergu un Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojums – dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”.

Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas. Bet ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam izņemt bezmaksas ieejas kartes Liepājas “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas). Liepājas “Jauniešu māja” ir atvērta katru darbadienu un sestdienās no plkst. 14.00 līdz 20.00.