Filmas "Paradīze '89" izrādīšana

Festivāla "Via Baltica" programmā iekļautas arī četras bezmaksas jaunākā latviešu kino filmas par valsts neatkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem.

Ceturtdien, 29. augustā, plkst. 17.00 festivāla filmu programmu turpināsim ar spēlfilmu "Paradīze '89".

Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Maija, idealizējot savu reti klātesošo mammu Ievu un iejūtoties mātes lomā, uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu.

Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, – viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas. Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērtīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma padomju armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni.

Režisore un scenārija autore – Madara Dišlere, lomās – Līva Ločmele, Mantas Bendžius, Magda Lote Auziņa, Marta Ģertrūde Auzāne, Evelīna Ozola, Guna Zariņa, Nauris Puntulis, Kaspars Gods, Baiba Broka un citi, filmu studija Tasse Film, 89', 2018.

Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas. Bet ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam saņemt bezmaksas ieejas kartes Liepājas “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas). Liepājas “Jauniešu māja” ir atvērta katru darbadienu un sestdienās no plkst. 14.00 līdz 20.00.