Filmas "Sekss un PSRS" izrādīšana

Festivāla "Via Baltica" filmu programmu noslēgsim ceturtdien, 29. augustā, plkst. 19.00 ar Ināras Kolmanes dokumentālo filmu "Dubultā dzīve. Sekss un PSRS".

Padomju Savienībā seksa tēma pamatā bija aizliegta, jo sekss kā personiskās brīvības izpausme bija viens no valdošā totalitārisma slēptajiem ienaidniekiem. Protams, bērni dzima, taču sekss praktiski bija pasludināts par "neesošu". Drīkstēja mīlēt tikai vadoni un partiju. Filma ir stāsts par antiseksuālu eksperimentu, kurš par spīti savai varenībai un plašumam, kam tika pakļauta viena piektdaļa visas pasaules sauszemes teritorijas, cieta krahu, tādējādi pierādot, ka neviena diktatūra, neviena politiskā iekārta nespēj aizliegt mīlēt.

Režisore – Ināra Kolmane, montāžas režisors – Katja Šelli, filmu studija “Deviņi”, Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojums, 55', 2018

Festivāla "Via Baltica" filmu programmā šogad iekļautas četras bezmaksas jaunākā latviešu kino filmas par valsts neatkarībai nozīmīgām personībām un notikumiem: spēlfilma “Paradīze ‘89” par četru meiteņu vasaras brīvdienām laikā, kad televīzijā sludina ārkārtas stāvokli valstī un notiek ”Baltijas ceļš”, dokumentālā filma par daudzu neatkarības atgūšanas laikam nozīmīgu un populāru dziesmu autoru Mārtiņu Braunu, tikko pabeigtā Dzintras Gekas dokumentālā filma par izcilo latviešu mākslas personību Ilmāru Blumbergu un Latvijas, Francijas un Ukrainas kopražojums – dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”.

Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas. Bet ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam saņemt bezmaksas ieejas kartes Liepājas “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas). Liepājas “Jauniešu māja” ir atvērta katru darbadienu un sestdienās no plkst. 14.00 līdz 20.00.