Hoijeres kundzes viesu nams gatavs uzņemt viesus

 12. martā Kungu ielas radošajā kvartālā savas durvis apmeklētājiem vērs Hoijeres kundzes viesu nams, piedāvājot krāšņu atklāšanas programmu visas dienas garumā.

 
Atklāšanas dienā muzeja apmeklētajiem būs iespēja ne tikai apskatīt jaunizveidoto muzeju, bet arī baudīt Hoijeres kroga un Stenderu konditorejas piedāvājumu, kā arī klausīties attiecīgā laikmeta muzikālus priekšnesumus.
Hoijeres krogā nama pirmajā stāvā dienas garumā skanēs attiecīgā laikmeta deju mūzika vijolnieces Beatas Zariņas-Blaščinskas izpildījumā, bet otrajā stāvā, Stenderu viesistabā, 19.gs. klaviermūziku atskaņos pianists Normunds Kalniņš.
Hoijeres kundzes viesu nams 12. martā būs atvērts laikā no plkst. 10.00 līdz 18.00 piedāvājot organizētas stāstījuma tūres gida pavadībā plkst. 12.00, 14.00, un 16.00.
To laikā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar jaunā interjera muzeja ekspozīciju, ēkas vēsturi, vērienīgajiem restaurācijas darbiem un klātienē aplūkot jauno Liepājas kultūrpērli.
Ieejas maksa pilnai ekspozīcijas apskatei: 3 eiro no personas, ģimenes biļete (2 bērni un 2 pieaugušie) 5 eiro. Gida stāstījums nama atklāšanas svētkos apmeklētājiem tiks sniegts bez maksas.
Turpmāk Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” apmeklētājus vedīs cauri divu gadsimtu un divu ģimeņu – Hoijeru un Stenderu dzīvesstāstiem, kas saistīti gan ar ēkas vēsturi, gan nama īpašnieku dzimtām.

May be an image of indoor
  Foto Kārlis Volkovskis.
 
May be an image of indoor and brick wall
  Foto Kārlis Volkovskis.
 
May be an image of indoor
 Foto Kārlis Volkovskis.