Sākas Pētera I namiņa restaurācijas darbi

2018. gada 15. augustā "Jauniešu mājā" norisinājās pirmā būvsapulce par Pētera I namiņa restaurācijas darbiem. 

Atbilstoši pilnsabiedrības "Pils Projekts" izstrādātajam būvprojektam divu gadu laikā plānots restaurēt 17.gadsimtā celtā viesu nama un kroga ēku Kungu ielas radošajā kvartālā, ierīkojot tajā muzeju un ēdināšanas iestādi.

Ēkas interjers tiks veidots maksimāli autentisks laikam, kad tajā atradās viesnīca, kurā 1697.gadā uz dažām dienām apmeties arī Krievijas cars Pēteris I.

Ēku kompleksu Kungu ielā 24 apsaimnieko pašvaldības kapitālsabiedrība "Liepājas Latviešu biedrības nams", kas pirms vairākiem gadiem to iegādājās izsolē. Ēku komplekss ir unikāls 17.gadsimta koka arhitektūras mantojums. Uz zemes gabala atrodas piecas ēkas, no kurām divas - Pētera I namiņš un ēka, kurā ierīkots folkloras centrs "Namīns", - ir arhitektūras pieminekļi. Pirms vairākiem gadiem rekonstruēta viena no kompleksa ēkām, kur ierīkota Jauniešu māja.

Kungu ielā 24 veicamie darbi ir galvenās ēkas restaurācija un pārbūve par muzeja ēku. Pārbūves darbi ir saistīti ar pamatiem, sienām, starpsienām, liftu šahtu, pārsegumiem, jumtu, ailu aizpildījuma elementiem, kāpnēm, margām, fasādi, grīdu pamatni, iekšējo apdari. Restaurācija ietver bioloģiskās destrukcijas novēršanu, koka konstrukciju konservāciju un protezēšanu, koka siju un griestu dēļu konservāciju; mūra sienu restaurāciju, apgleznoto sienas dēļu fragmentu restaurāciju, krāšņu restaurāciju un rekonstrukciju, vēsturisko tapešu rekonstrukciju un kopiju izgatavošanu,1. stāva griestu restaurāciju, kā arī vides pieejamības elementu, lūku un restu izbūvi. Būvniekam arī jāveic iekšējo un ārējo inženiertīklu izbūves darbi, kā arī pagalma teritorijas labiekārtojuma atjaunošana starp ēkām – seguma, žogu izbūve, apzaļumošana, aprīkojuma uzstādīšana.

Būvniekam darbi jāveic 660 dienās jeb nepilnu divu gadu laikā no līguma noslēgšanas dienas.